CUBEicon/36/flexible

Korduma kippuvad küsimused

Küsimused ja vastused

Ühinemisest Citadele Grupiga

 • Kas minul kui UniCredit Leasingu kliendil tuleb uuendada olemasolevat liisingulepingut?

  Ei, olemasolevat/-id lepingut/-id ei ole vaja uuendada.

 • Kas minu olemasolevasse UniCredit Leasingu liisingu- / laenulepingusse viiakse sisse muudatused?

  Ei, kehtiv/-ad liisingu- / laenuleping/-ud jäävad samaks.

 • Kas endise UniCredit Leasingu kontor asub ka edaspidi aadressil Tallinn, Liivalaia 13?

  Kontori asukoht tehingu sõlmimise päeval ei muutu. Endise UniCredit Leasingu kontor jääb aadressile Tallinn, Liivalaia 13 vähemalt 2021. aasta märtsini, kuid hiljem hakkab kontor asuma aadressil Tallinn, Narva mnt 63/1. Kliente teavitatakse asukoha muutumisest aegsasti.

 • Millal on plaanis UniCredit Leasingu kaubamärgi ja visuaalse identiteedi muutmine ning millal see valmis saab?

  UniCredit Leasingu kaubamärgi ja visuaalse identiteedi muutmine leiab aset 6 kuu jooksul pärast ühinemist Citadele Grupiga.

 • Kas mõlemad liisinguettevõtted – UniCredit Leasing ja Citadele Leasing & Factoring – jätkavad tegutsemist eraldi ettevõtetena?

  Esialgu jätkame tegevust kui kaks eraldiseisvat ettevõtet ja tegeleme müügi ning liisingfinantseerimisega mõlemas ettevõttes, kuid seisame hea selle eest, et nii kliendid kui partnerid näeksid meid peagi ühe ettevõttena.

 • Kas UniCredit Leasingu kliendid saavad ka edaspidi oma igakuiseid makseid tasuda ettevõtte Swedbanki või SEB panga kontole?

  Esialgu on klientidel jätkuvalt võimalik tasuda liisingumaksed UniCredit Leasingu kontodele Swedbankis SEB pangas.

  Juba praegu saavad UniCredit Leasingu kliendid oma igakuiseid liisingumakseid tasuda ka ettevõtte Citadele kontole, mis on leitav meie kodulehelt www.citadeleleasing.ee või kliendile väljastatud arvelt.

 • Kas on kavas kahe liisinguettevõtte – UniCredit Leasingu ning Citadele Leasing & Factoring – ühinemine, moodustamaks ühe liisinguettevõtte?

  Oleme planeerinud, et UniCredit Leasingu ning Citadele Leasing & Factoringu kõik töötajad töötavad ühtse meeskonnana ning 2021. aasta esimese kvartali jooksul hakatakse järk-järgult tehinguid sõlmima ainult olemasolevas UniCredit Leasingu ettevõttes. 
  Olemasolev Citadele Leasing & Factoring ettevõte säilitab tegevuse, kindlustades sellega olemasoleva Citadele Leasing & Factoringu portfelli haldamise. Kahe ettevõtte juriidilist ühinemist ei ole planeeritud.

 • Kas ka edaspidi võib liisinguga seotud küsimustes võtta ühendust oma senise UniCredit Leasingu kontaktisikuga?

  Jah, saate ka edaspidi kõikides liisinguga seotud küsimustes võtta ühendust oma senise UniCredit Leasingu kontaktisikuga. Juhul, kui kontaktisik muutub, siis teavitame sellest kliente aegsasti.

 • Kas pean seoses UniCredit Leasingu nime muutumisega vahetama välja liisitud sõiduki registreerimistunnistuse?

  Sõiduki registreerimistunnistust ei ole vaja välja vahetada, kui liigute sõidukiga Euroopa Liidus või Euroopa Majanduspiirkonnas. 

  Sõiduki registreerimistunnistus tuleb välja vahetada vaid juhul, kui sõidate SRÜ riikidesse või teistesse riikidesse väljaspool Euroopa Liitu / Euroopa Majanduspiirkonda UniCredit Leasingule kuuluva sõidukiga. Sel juhul tuleb sõiduki registreerimistunnistus välja vahetada enne riigist lahkumist.  Liisinguvõtja kui sõiduki vastutav kasutaja, saab seda teha Transpordiameti e-teeninduses https://eteenindus.mnt.ee/ või teenindusbüroodes, tellides uue registreerimistunnistuse. Sellisel juhul on registreerimistunnistuse vahetus tasuta.

  Ühtlasi juhime tähelepanu, et 2018. aasta septembris jõustusid muudatused Vene Föderatsiooni normatiivaktides, mis sätestavad piiri ületamise korra liisitud kergsõidukitega. Piiri ületamisel tuleb tasuda tagatisraha, mille suurus sõltub sõiduki vanusest, turuväärtusest ja mootori töömahust. Seega soovitame enne, kui kavandate sõitu Venemaale liisingu teel soetatud autoga, võtta ühendust Vene Föderatsiooni Tolliteenistusega, et välja selgitada tagatisraha suurus ja selle tasumise kord.
  Liisinguettevõte ei garanteeri, et sõidukiga saab ületadaVene Föderatsiooni piiri.

  Vene Föderatsiooni Tolliteenistus
  http://www.customs.ru
  +7 (499) 449-7771

 • Kas pean välja vahetama Kasko kindlustuspoliisis märgitud soodustatud isiku?

  Ei, Kasko kindlustuspoliisis muudatusi tegema ei pea.

 • Kui olen nii Citadele kui ka UniCredit Leasingu klient, kuidas peaksin taotlema uut liisingut?

  Kõik võimalikud suhtluskanalid on kättesaadavad, siiski soovitame Citadele klientidele taotleda liisingut Citadele internetipangas (teenus kättesaadav vaid eraisikutele) või Citadele kodulehel.